Multi Head Embroidery Machine
Pioneers in the industry, we offer 500mm multi head embroidery machine, 450mm multi head embroidery machine and 400mm multi head embroidery machine from India.
500mm Multi Head Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Number Of Heads | Multi Head |
| Needles Per Head | 9 Needle |
| Max Embroidery Speed | 1200 spm |
| Head Distance | 500 mm |
| Embroidery Area | 600×400 mm |
| Machine Type | Flat |
| Automation Grade | Automatic |
We are engaged in offering 500mm Multi Head Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
450mm Multi Head Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Number Of Heads | Multi Head |
| Needles Per Head | 9 Needle |
| Max Embroidery Speed | 1200 spm |
| Machine Type | Flat |
| Head Distance | 450 mm |
| Embroidery Area | 500×500 mm |
| Automation Grade | Automatic |
We are engaged in offering 450mm Multi Head Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
400mm Multi Head Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Number Of Heads | Multi Head |
| Needles Per Head | 9 Needle |
| Max Embroidery Speed | 1200 spm |
| Machine Type | Flat |
| Head Distance | 400 mm |
| Embroidery Area | 400×450 mm |
| Automation Grade | Automatic |
We are engaged in offering 400mm Multi Head Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.