Laser Embroidery Machine
We are a leading Importer of 400x400mm laser embroidery machine and 600x900mm laser embroidery machine from Surat, India.
400x400mm Laser Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Laser Type | CO2 Laser |
| Max Laser Power | 60 W |
| Max Speed | 500 spm |
| Working Area | 400x400 mm |
| Head Type | Single Head |
| Cooling Type | Water Cooling |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Fuwei |
We are engaged in offering
400x400mm Laser Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
600x900mm Laser Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Laser Type | CO2 Laser |
| Max Laser Power | 60 W |
| Max Speed | 750 spm |
| Working Area | 600x900 mm |
| Head Type | Single Head |
| Cooling Type | Water Cooling |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Fuwei |
We are engaged in offering 600x900mm Laser Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.