Double Head Embroidery Machine
Leading Importer of 500x500mm double head embroidery machine, 400x400mm double head embroidery machine and 300x300mm double head embroidery machine from Surat.
500x500mm Double Head Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Needle Count | 12 Needle |
| Max Speed | 1200 spm |
| Embroidery Area | 500x500 mm |
| Machine Type | Semi Computerized |
| Distance Between Heads | 600 mm |
| Sequin Attachment | Double Sequin |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Fuwei |
We are engaged in offering 500x500mm Double Head Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
400x400mm Double Head Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Needle Count | 12 Needle |
| Max Speed | 1000 spm |
| Embroidery Area | 400x400 mm |
| Machine Type | Semi Computerized |
| Distance Between Heads | 500 mm |
| Sequin Attachment | Double Sequin |
| Brand | Fuwei |
We are engaged in offering 400x400mm Double Head Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
300x300mm Double Head Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Needle Count | 12 Needle |
| Max Speed | 850 spm |
| Embroidery Area | 300x300 mm |
| Machine Type | Semi Computerized |
| Distance Between Heads | 400 mm |
| Sequin Attachment | Double Sequin |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Fuwei |
We are engaged in offering 300x300mm Double Head Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.