Computerized Embroidery Machine
Our product range includes a wide range of 500x500mm computerized embroidery machine, 200x200mm computerized embroidery machine, 600x900mm computerized embroidery machine and 250x250mm computerized embroidery machine.
500x500mm Computerized Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Head Type | Single Head |
| Needle Count | 12 Needle |
| Max Speed | 750 spm |
| Embroidery Area | 500x500 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
We are engaged in offering 500x500mm Computerized Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
200x200mm Computerized Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Head Type | Single Head |
| Needle Count | 12 Needle |
| Max Speed | 750 spm |
| Embroidery Area | 200x200 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
We are engaged in offering 200x200mm Computerized Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
600x900mm Computerized Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Head Type | Single Head |
| Needle Count | 12 Needle |
| Max Speed | 750 spm |
| Embroidery Area | 600x900 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
We are enagaged in offering 600x900mm Computerized Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
250x250mm Computerized Embroidery Machine
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Head Type | Single Head |
| Needle Count | 12 Needle |
| Max Speed | 750 spm |
| Embroidery Area | 250x250 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
We are enagaged in offering 250x250mm Computerized Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.